ЛЕГО – одна з найвідоміших і поширених нині педагогічних систем,
широко використовує моделі реального світу і предметно-ігрову середу
навчання і розвитку дитини.
Перспективність застосування ЛЕГО - технології обумовлюється її
високими освітніми можливостями: багатофункціональністю, технічними та
естетичними характеристиками, використанням у різних ігрових і
навчальних зонах.
Діти народжують нові ідеї, втілюючи в реальність те, що могло б бути
насправді. І допомагають їм у цьому різноманітні набори ЛЕГО, які
створюють поживний ґрунт для гри, навчання, творчості, фантазії.
Основним видом діяльності школярів є гра. Робота з конструктором ЛЕГО
дозволяє молодшим школярам у формі пізнавальної гри дізнатися багато
важливих ідей і розвинути необхідні в подальшому житті навички.
Відбувається знайомство з навколишнім світом за допомогою гри та
творчості.
На кожному занятті педагог пропонує певну тему, що стосується
історії, географії, культури, техніки, містобудування та ін. А діти
конструюють на задану тему. Особливості конструктора ЛЕГО, його високу
якість дозволяють дітям втілити найрізноманітніші проекти, працюючи за
своїм задумом і в своєму темпі, самостійно вирішуючи поставлену задачу,
бачити продукт своєї діяльності, конструювати свої простори, в яких
можна з задоволенням грати, змінювати і вдосконалювати.
Завдяки цій технології:
- дитина користується тільки виразними засобами (інтонацією) без міміки і пантоміміки;
- атмосфера майбутнього інсценування або відтворення завдань породжує в учасників потужні стимули, викликає у них сильні відчуття, пов'язані з детальним обмірковуванням образів героїв, яких їм треба змоделювати, озвучити (зіграти);
- завдяки LEGO на заняттях створюється атмосфера, в якій діти відчувають себе господарями, творцями;
- саме конструювання перетворює персонаж з абстракції в реальність і дає можливість дитині уявити собі героя як живого;
- активізується словниковий запас дитини, розвивається творчість дітей, формуються навички діалогічного мовлення;
- на етапі роботи з конструювання моделей діти вчаться працювати у групі з 2-4 чол, дає позитивні результати: вони вчаться спілкуватися, бути терпимими один до одного і до невдач товариша, частіше приходити на допомогу один одному;
- у процесі конструювання та інсценізації діти переживають події ще раз;
- створюється атмосфера змагання.
Отже, використання LEGO на заняттях своїм змістом, формою організації
та результативністю сприяє формуванню вміння аналізувати, порівнювати,
зіставляти, виділяючи характерні особливості героїв, подій і т. д., що
впливає на розвиток уваги, спостережливості, пам'яті, просторових
уявлень, уяви.
Добре організована робота з конструктором LEGO має великий виховний
потенціал: допомагає виробляти певні якості особистості – посидючість,
терпіння, взаємоповагу, охайність.
Все це разом узяте і дозволяє активізувати мислення, формувати стійкий інтерес до організованості.
В результаті аналізу формується самооцінка й усвідомлення оцінки себе іншими людьми (рефлексія).
Завдяки використанню конструктора LEGO на заняттях, діти стають
активними учасниками заняття, усвідомленими стають знання учнів, більш
надійними навички. Учні люблять ці заняття.
Розробка заняття-мандрівки
з використанням ЛЕГО-технології для учнів
«Мандрівка до казкового лісу»
Учні: 1-4 класів.Мета: вчити учнів вигадувати і описувати персонажів, розвивати пам'ять, увагу, спостережливість, дрібну моторику рук і пальців, конструктивне мислення; виховувати любов до природи.
Обладнання: цеглинки LEGO DUPLO, платформи, зображення.
Завдання:
- Учні будують якусь «істоту» зі своїх шести цеглинок.
- Учні по черзі описують своє «створіння».
Хід заняття:
Добрий день, шановні друзі. Я прошу вас сісти зручніше, бо ми вирушаємо у мандрівку до казкового лісу (звучить приємна мелодія та звуки лісу).
Отже, закриваємо оченята і уявили себе у лісі. Ви бачите розкидисті
дерева до небес, а по гілкам скачуть білочки; з гілки на гілку
перелітають співаючі пташки, а внизу під деревами – своє життя… Ось
пробіг з грибами на голках їжачок, жабка пострибала…а це хто заплутався у
кущах? Придивіться краще! Кого ви побачили? Якась чудернацька тваринка.
А тепер відкривайте свої оченята і спробуйте її відтворити за допомогою
шести цеглинок (учні виконують завдання).
Молодці, а тепер підніміть і покажіть нам, кого ж ви побачили у лісі? (учні показують своїх «істот»). Добре. А що ви можете про них розповісти? (Учні по черзі розповідають про своїх «істот»).
Коли я подорожувала лісом разом із вами, то натрапила там на лісовий будиночок. І знаєте, кого я там зустріла? (Показуючи учням ЛЕГО малюнок, учні відповідають). Так, звичайно. Вовчика-братика.
Біг Вовчик через ліс-ліс-ліс, і побачив будиночок у лісі-лісі-лісі,
зупинився він і запитав: - «Хто-хто у будиночку живе?», - ніхто не
відповів, і вирішив Вовчик-братик жити в лісовому будиночку.
А хто наступний завітає до будиночку? (Учні пропонують свої історії).
І стали вони жити однією лісовою родиною. Вовчик-братик, …..і т.д. (Учні демонструють своїх «тваринок»).
Дякую за казочку. Сідайте, будь ласка.
Ми сьогодні з вами побували у казковому лісі, де зустріли багато
різноманітних, незвичайних тваринок і відтворили їх за допомогою шести
цеглинок. Мені було приємно познайомитися з вашими тваринками і цікаво
подорожувати. На все добре. До нових зустрічей!
Автори:
- Петегирич Оксана Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи
- Петегирич Людмила Петрівна, вихователь
Немає коментарів:
Дописати коментар